Veiling

Veiling agenda

Kijkdag 1 Epic Auctions veiling: Esbeek
Kijkdag 2 Epic Auctions veiling: Esbeek
Sluiting veiling Holvo Lettele

Foto's van veiling

Veiling nieuws

Sanderinks Twentse landerijen verkocht voor 2,21 miljoen, maar met addertje onder het gras

26-03-2024 - Op een gedwongen openbare veiling is vanmorgen ruim 20 hectare grond van multimiljonair Gerard Sanderink verkocht voor 2.210.000 euro. De veiling gebeurde in opdracht van zijn ex-vriendin Brigitte van Egten.

Nieuwsgrazer

Urk - "Groot logistiek centrum is nodig voor het behoud van Visveiling Urk"

21-03-2024 - Een groot logistiek centrum op Urk is nodig om de visveiling in de toekomst te behouden. Zonder zo'n logistieke hub zou er over tien tot vijftien jaar mogelijk geen visveiling meer zijn op Urk. Dat verwacht directeur Riekelt Kramer van Visveiling Urk. Hij is daarom erg blij met de investering van het Rijk van 5,4 miljoen in een logistieke hub.

De visserijsector heeft het zwaar en daardoor wordt er minder vis op de veiling verhandeld. Een slimmere aanpak van logistiek kan de veiling nog overeind houden. Daarom zijn er plannen om naast het pand aan de Westwal een groot logistiek centrum te bouwen. Met name voor producten die niet uit de visserijsector komen.[video:d5ms27yy6exnf.cloudfront.net/video/middel/… profiteert
De visserij profiteert daarvan. Riekelt Kramer legt het met een voorbeeld uit. "Als je vijf kilo tong wilt versturen naar Madrid of Parijs, kan die mee in de grote stroom." Dagelijks zullen vrachtwagens op Urk geladen worden met goederen vanaf de logistieke hub. Ze gaan door heel Europa, dus ook naar Madrid en Parijs. De visproducten kunnen op die manier makkelijk en snel op de plaats van bestemming zijn.

Hogere prijs
"Dat kan wel een dag schelen", zegt Kramer. Ook verwacht hij dat vissers straks financieel profiteren van de nieuwe hub. Als ze hun producten in kleinere partijen sneller kunnen versturen, dan krijgen ze daar waarschijnlijk ook een hogere prijs voor.[image:d5ms27yy6exnf.cloudfront.net/pictures/… Riekelt Kramer]Subsidie
De visserijsector op Urk krijgt een bedrag van 7,5 miljoen euro van het Rijk. Het geld komt uit een fonds voor kwetsbare visserijgemeenschappen. Het is een compensatie voor de grote verliezen in de sector. Die worden onder meer veroorzaakt door hoge brandstofprijzen, de belemmering van windparken op de Noordzee en de Brexit. Ook door regels vanuit Den Haag en van de Europese Unie wordt het steeds moeilijker om de visserij winstgevend te maken.

Belang
Met de financiële steun vanuit Den Haag is het nieuwe logistieke centrum er nog niet. "De begroting is zo'n dertig miljoen euro", zegt Kramer. Dit geld zou grotendeels van andere investeerders moeten komen en ook vanuit de visserijsector. Kramer verwacht dat dit geen eenvoudige klus is, maar denkt wat dat het gaat lukken. "Iedereen ziet het belang van zo'n logistieke hub wel in", verwacht hij.

Als de financiën rond zijn, dan hebben de vissers ook nog wat te zeggen. De visveilig is een corporatie en heeft daarom leden. Die zullen moeten instemmen met de investeringsplannen voordat dat komst van een logistieke hub naast de visveiling definitief wordt.

Nieuwsgrazer

Peter kon nog nooit zó vroeg asperges oogsten: 'Ik was er niet klaar voor'

07-03-2024 - Nog nooit haalde boer Peter van der Heijden uit Gemert zo vroeg in het jaar de asperges uit de grond. Hij werd goed verrast toen hij de kopjes deze week uit de grond zag steken. In totaal heeft hij al 25 kisten vol asperges geoogst. Vanwege het natte weer van afgelopen maanden, dacht hij dat het nog wel even zou duren. "Het is uniek. Ik was er nog niet klaar voor", zegt hij lachend.
"Kijk, ze zien er prachtig uit", zegt Peter trots met een grote asperge in zijn handen. "Hij voelt prima aan, is mooi wit en recht. Dat zijn ze bijna allemaal."Dat verbaast de aspergeboer. Het is namelijk geen best jaar geweest. "We hebben veel regen gehad. De kans is dan groot dat er roest op de asperges zit, omdat het langer duurt voordat ze omhoog komen. Maar ze zijn prachtig."
De aspergeboer werd afgelopen maandag verrast door een flink aantal asperges dat boven de grond uitstak. Klaar voor de oogst en dat terwijl het nog niet eens halverwege maart is. "Toen ik hier het zeil omhoog deed, zag ik overal asperges", vertelt de boer terwijl hij op zijn perceel naar de grond wijst. "Bam! Hier asperges, daar asperges. Ik schrok me een hoedje."Peter is sinds 1968 aspergeboer. Dit is voor het eerst in zijn carrière dat de asperges al zo vroeg gestoken kunnen worden. Normaal gesproken steken ze halverwege maart pas uit de grond. "Dit is vroeg, heel vroeg. Ik was er nog niet klaar voor. We zijn de winkel nog aan het verbouwen en de seizoenswerkers waren er nog niet."Snel improviseren dus. De boer ging naar huis en belde een aantal mensen op: er moest gestoken worden. In rap tempo werden de groenten uit de grond gehaald. Inmiddels staan er 25 kisten vol asperges in de koeling. Maar in de winkel leggen, dat kan Peter nog niet. "De winkel is nog niet klaar, dus we gaan ze naar de veiling brengen om ze daar te verkopen."
Normaal gesproken hoopt de aspergeboer rond Pasen asperges te hebben. Dit jaar had hij zelfs verwacht dat dat niet zou lukken. "We hebben natte maanden gehad. De bodemtemperatuur was ook lager dan vorig jaar rond deze tijd. En Pasen valt vroeg dit jaar."Tijdens Pasen geen asperges hebben, vindt Peter het ergste wat hem kan overkomen. Des te blijer is hij dat de groenten nu al klaar zijn. "Ik ben heel blij", zegt Peter met een grote glimlach. "Mijn Pasen kan niet meer stuk."Maar hoe kan het nou dat dit jaar zo'n succes is? "Ik heb echt geen idee", zegt hij lachend. "We zitten hier op een hoog stuk, dus misschien is de grond daardoor niet zo lang nat geweest. Dat is in mijn voordeel."

Nieuwsgrazer

Nog meer Veiling nieuws

Datum Onderwerp Reacties
25-02-2024 Unieke veiling in tractoren in Marknesse krijgt biedingen uit 57 landen: Nederlandse tractor in trek 1 reactie
23-02-2024 Fotoserie: Goed boeren in Zuid-Afrika dankzij irrigatie en trouw personeel 0 reacties
28-01-2024 Molcon dubbellucht beitels. 23 reacties
20-12-2023 Global Dairy Trade: Prijs verder gestegen 0 reacties
25-10-2023 315 duiven van overleden Dirk leveren miljoenen op: ‘Topprestatie, met dank aan De Kannibaal’ 0 reacties
25-10-2023 Global Dairy Trade: Prijsstijging zet door 17 reacties
04-10-2023 Global Dairy Trade: Bijna alle zuivelprijzen in de lift 0 reacties
26-09-2023 Global Dairy Trade: Prijs van bijna alle zuivel gestegen 0 reacties
02-09-2023 Zeeuwse vismijn komt in handen van Urk, Vlissingse veiling blijft open 0 reacties
22-08-2023 Global Dairy Trade: meeste prijzen gedaald 0 reacties
06-08-2023 John Deere 2040 S - Informatie gevraagd over deze tractor 0 reacties
27-07-2023 Global Dairy Trade: Zuivelprijs licht gedaald 0 reacties
11-07-2023 Global Dairy Trade: Alle zuivelprijzen in de min 0 reacties
11-07-2023 John Deere dealer-Kraakman verkoopt overtollig materieel op online veiling 0 reacties
03-07-2023 Duurste koe ter wereld is Nelorekoe Mara 16 reacties
28-06-2023 Global Dairy Trade: Stabiele prijzen voor zuivelproducten 0 reacties
27-06-2023 WDODelta gaat voor tweede leven van overtollig materieel met veiling 0 reacties